Linkedin Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?

Linkedin Şirket Profili Nasıl Oluşturulur?

Linkedin; tıpkı facebook, twitter, instagram gibi bir sosyal medya platformudur. Bu internet sitesinde kullanıcılar genellikle aktif nüfus olarak tanımlamış olduğumuz çalışan nüfustur. Linkedin asıl olarak iş bulma amacıyla günümüzde hâlâ faaliyet göstermektedir.

Neden Linkedin Kullanmalıyım?

  Günümüzde bütün işlemlerin teknolojik olarak gerçekleşmesinden dolayı iş bulmak için tek tek şirketleri gezip başvuru yapmanıza gerek yok. Teknoloji çağına uygun olarak iş bulabilirsiniz. Linkedin internet sitesine sadece bir CV kullanarak istediğiniz bütün şirketlere sosyal medya üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Linkedin Şirket Sayfası Nasıl Oluşturulur?

  Linkedin üzerinden şirket profili oluşturmak için ilk olarak siteye giriş yapıp daha sonra şirketin uzantısının geçmiş olduğu resmi bir mail adresi ile üye olmak gerekiyor. Belirli bir resmiyeti olmayan mail adresleri üzerinden yapılan şirket sayfası başvuruları kabul edilmiyor. Üyeliğinizi mail adresinize gelen maili aktif ettikten sonra yapacağınız son iki adım kalıyor. Şirket hesabı açabilmek için yüksek takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Yüksek takipçiye ulaşmak için yapabileceğiz tek şey Linkedin üzerinden reklam satın almanız gerekiyor. Bu reklam fiyatları diğer sosyal medya hesaplarına göre biraz tuzlu.

  Bu aşamayı da tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey bu link ile http://www.linkedin.com/company/add/show başvuru yapmanız gerekiyor. Bu linke tıkladıktan sonra sizden doldurulmasını istenen bölümleri tamamen eksiksiz bir biçimde doldurmalısınız. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra gerekli tüm adımları tamamlamış oluyorsunuz. Hesabınız onaylandığı zaman üye olurken kullanmış olduğunuz mail hesabınıza Linkedin tarafından bir mail gönderiliyor.

Şirketler İçin Linkedin’in Önemi

  Linkedin kullanıldığı taktirde ilk olarak faydayı sitenize gelen link ile sağlıyorsunuz. Google Linkedin üzerinden alınan linkleri çok fazla umursuyor. Bir başka faydayı ise satışını yapmış olduğunuz ürünü Linkedin üzerinden de pazarlayabileceksiniz. Sağlamış olduğu bir diğer fayda ise şirket hesabınız ile şirketinizde çalışmak üzere çalışan bulabileceksiniz.

Raşit Doğan

Dijital Pazarlama üzerine yazar konuşur. Markaların sosyal medya hesaplarını yönetir,tavsiye verir. Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu.

Son Yazılar