Facebook Reklamlarıyla Otel Sahiplerini ve Yetkililerini Nasıl Hedefleyebiliriz?

Eğitimlerimde bu soruyla çok sık karşılaşmaya başladım. Ben de bunun üzerine bir blog yazmam gerektiğini düşündüm ve geçtim bilgisayarımın başına…

Malum turizm cenneti Antalya’da yaşadığımız için çevremdeki bir çok kişi ya otellere iş yapıyor ya da yapmak istiyor… Durum böyle olunca işletmelerin de hedef kitlelerine yani otellere doğru zamanda ve doğru yerde hem de uygun maliyetlerle erişmek istemeleri çok doğal.

Ben de bu yazımda kullandığım yöntemleri sizinle paylaşmak istedim.

Yöntemler:
1- Özel Hedef Kitle:
Facebook’un en çok kullandığım hedef kitle yöntemlerinden bir tanesidir! Özel Hedef Kitleler sayesinde elinizdeki bilgilerle (E-mail, telefon vs) direk potansiyel müşterilerinize erişebilirsiniz. Reklamlarınızı sadece bilgilerini girdiğiniz kişilere gösterebilirsiniz. İsterseniz de bilgilerini girdiğiniz kişilere benzeyen kişileri de hedefleyebilirsiniz!

 

2- Konum Tabanlı
Bildiğiniz üzere Facebook’ta reklam çıkmak istediğimiz konumları seçebiliyoruz. Böylelikle sadece o konumda olan kişiler reklamlarımızı görmüş oluyor. Otellerin bulunduğu bölgelere Facebook pin’lerini bırakarak (yarıçapı da ayarlayın) sadece o alanlara reklam çıkmış olursunuz.

3- Detaylı Hedefleme
Facebook’un bize sunduğu nimetlerden biri de bu…. Kişilerin ilgi alanlarına göre, beğendikleri sayfalara göre ya da iş unvanlarına göre hedeflemeler yapabiliyoruz.
Davranışlar Alanında: Seyahat ve Turizm Sayfa Yöneticileri,
İlgi Alanları: Otel, Seyehat, Restoran, Turizm…

gibi filtremeler yaparak reklamlarınızı test edebilirsiniz.

 

Eğer sizin de denediğiniz farklı yöntemler varsa lütfen yorumda paylaşın. Bilgi paylaştıkta çoğalır!


Raşit Doğan

2011 yılından bu yana bir çok firmaya Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya danışmanlığı yapıyorum. Aktif olarak ise 3 yıldır eğitim veriyorum. Yaklaşık 5000’den fazla kişiye seminer verdim. 500’den fazla kişiye de bireysel ve kurumsal eğitimler verdim. Şu an 5 kişilik ekibimle Antalya'da Retina Dijital altında danışmanlık faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz.Takip Et

Güncel Bilgileri Kaçırma

Call Now Button