Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencileri Yönetim Bilişim Zirvesi’nde buluşuyor!

Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencileri Yönetim Bilişim Zirvesi’nde buluşuyor!

Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi, Beykent Üniversitesi MIS Turkey Gönüllüleri ve Yönetim Bilişim Derneği ortaklığında Mart ayında İstanbul’da gerçekleşecek.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinin, 2013 yılında bölümün Türkiye’de bilinirliğinin artırılması amacıyla kurmuş oldukları MIS Turkey platformu; Türkiye’deki tüm Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerini bir çatı altında toplamayı hedefliyor.

Bu amaçla yola çıkan MIS Turkey gönüllüleri, öncelikli olarak Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanlığı alanının ve bu alanın işletmelere sağladığı faydaların sektördeki firmalar tarafından farkındalığını artırmak ve bu uzmanlık alanında yetişen nitelikli personelin sektör ile iletişimini sağlamak amacıyla çalışmalar yapma kararı aldılar.  Bunun yanı sıra Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde okuyan öğrencilerin “Mezun olduğumda ne yapacağım?” sorusuna yanıt bulmak ve öğrencilere iş ve staj imkanı sağlamak amacıyla I. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’ni düzenlemeye karar verdiler.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri okuyan MIS Turkey gönüllüleri tarafından düzenlenen I. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’de 19 farklı üniversiteden YBS öğrencisi bir araya gelerek hem varlıklarını sektöre duyurdular hem de sektörün önde gelen isimleriyle tanışma fırsatı bularak iş ve staj imkanı sağladılar.

Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’nin ardından, organizasyonun geleneksel hale getirilmesi kararı alınarak II. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’ni düzenlemesi için Bartın Üniversitesi MIS Turkey gönüllülerine bayrak devir teslim töreni yapıldı.

Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencileri olan MIS Turkey Bartın Ekibi’nin özverili ve yoğun çalışmaları sırasında bir yandan da MIS Turkey Platformu’nun kanun önünde resmi bir kurum olabilmesi adına MIS Turkey gönüllüleri tarafından Yönetim Bilişim Derneği kuruldu.

Yönetim Bilişim Derneği Bartın’da MIS Turkey Bartın Ekibi tarafından düzenlenen  II. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’ne organizasyon ortağı olarak katıldı. 22 Üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen II. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’nde öğrenciler; sektörün önde gelen isimleriyle tanıştı, iş ve staj imkanı sağlarken aynı zamanda MIS bölümünün Türkiye’de tanıtılması amacıyla reklam çalışmaları yaptı.

Etkinliğin sonunda ise bayrak devir teslim töreni ile III. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’ni düzenlemesi için  Beykent Üniversitesi MIS Turkey gönüllülerine görev verildi.

19-20 Mart 2016 tarihlerinde Beykent Üniversitesi’nde düzenlencek olan III. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi hakkında detaylı bilgi almak konuşmacı ve sponsorları takip etmek için www.facebook.com/ybzirvesi sayfasını takip edebilirsiniz.

Raşit Doğan

Dijital Pazarlama üzerine yazar konuşur. Markaların sosyal medya hesaplarını yönetir,tavsiye verir. Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın