Video Marketing Teknikleriyle İnternetten Para Kazanmak

Önceleri lüks olarak görünen şeyler şimdilerde artık hayatımızın standartları arasına girdiler. İnternet de bu konulardan biridir. İlk çıktığı zaman, internete girebilmek için kulağımızı tırmalayan analog modem sesini birçoğumuz hatırlarız. Şu anda ise internet çok daha süratli ve çok kullanılır duruma geldi. Yalnızca hızı artmakla kalmadı, akıllı telefonlarla ceplerimize kadar girdi.

44915_yEWvhcX0TXimfHONİnternetin hayatımızı çevrelemesiyle beraber birçok şey de evrim geçirdi. Özellikle de alış veriş hayatında yaşanan değişimleri sayabiliriz. Markalar internet sayesinde sadece katma değerlerini geliştirmediler, bir yandan da yeni alıcılara ulaşarak satışlarını ve kazançlarını da arttırmış oldular. Yani internet firmalar için, tüm dünya genelinde ürün ve hizmet satabilen 7 gün 24 saat açık bir satış mağazası durumuna geldi.

Sanal alemde yaşanan gelişmeler sadece firmalara değil, internet üzerinden gelir sağlamak isteyen insanlara da çok olanaklar sağlıyor. İsteyen herkes çok kısa sürede bir web sitesi kurup instagram, pinterest, youtube, facebook ve twitter benzeri sosyal medya sayfaları açabiliyor ve bu kanallardan satış yaparak kazanç sağlayabiliyor.

Bu noktada ise başarıya ulaşmak için 2 temel konu karşımıza geliyor. İlki, ürün ve hizmetleri etkileyici bir biçimde nasıl tanıtabiliriz. İkinci faktör de yoğun rekabet içinde daha çok insana ne şekilde ulaşırız meselesidir. Çünkü internette, site trafiği eşittir daha çok satış, bu da eşittir daha çok para kazanmaktır.

Bu iki meselenin halledilmesinde akla gelen konu ise video marketing teknikleridir. İnsanlar, yazılı tanıtımlardan çok videolu reklamlara ilgi duymaktadırlar. Bundan dolayı reklam ve tanıtım kampanyalarımızda video reklamlarının gücünü mutlaka değerlendirmek zorundayız. Öyleyse, ilgi çekici tanıtım için video nasıl hazırlanır? Şimdi söyleyelim, Explaindio animasyon videolar hazırlama programıyla, hemen hemen hiç kodlama bilgisine sahip olmadan dakikalar içinde süper whiteboard videolar hazırlayabilirsiniz.

Yaptığınız bu reklam videolarını da hem twitter, facebook gibi sosyal medya sayfalarınızda efektif reklam yapmak amacıyla değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda da Youtube’a göndererek milyonlarca internet kullanıcısına ulaşma olanağı elde edebilirsiniz.

Üstelik bazı özel tekniklerle, Youtube sitesine upload ettiğiniz tanıtım videolarının dakikalar içinde Google birinci sayfada görüntülendiğini görebilirsiniz. Böylece doğal arama sonuçları arasında bir sürü içeriğin önüne geçerek ücretsiz ziyaretçi çekebilirsiniz. İşte bu yöntemleri ise Para Tube Sistemi videolu anlatımlarıyla kolayca öğrenebilirsiniz.

Şimdi, video pazarlama konusunda kendinizi geliştirip etkili tanıtım videolarıyla ürünlerinizi pazarlayarak internet üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca, gelir elde etmek için bir ürüne sahip olmanıza da gerek yoktur. Günümüzde oldukça çok kullanılan, satış ortaklığı programlarına kayıt olarak da gelir sağlayabilirsiniz. Bütün bu alanlarda detaylı bilgi almak ve bununla birlikte videolu derslerle pratik bilgilere ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. http://www.internetdersleri.net/

Raşit Doğan

Dijital Pazarlama üzerine yazar konuşur. Markaların sosyal medya hesaplarını yönetir,tavsiye verir. Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın