Ücretsiz Fotoğraf ve Video Kaynaklar

Ücretsiz Fotoğraf ve Video Kaynaklar

Daha önce sizlere ücretsiz fotoğraf kaynaklarından bahsetmiştim. Bir kaç okurumun başka kaynaklar da istemesi üzerine tekrar bu konu üzerine yazma ihtiyacı duydum.

Günümüzde görsel içeriğin öneminin çok fazla artması, infografik trendinin yükselmesi, pazarlamacıların görsel içeriklerin metinlerden %70 daha fazla etkileşim aldığını söylemesi görsel anlatımlara olan ilgiyi çok fazla artırdı.

Bende bir kaç araştırmadan sonra sizlere yararlı olacağını düşündüğüm bir kaç araç daha buldum. Umarım hoşunuza gider 🙂

1. Raumrot

Raumrot, kişisel ve ticari projeler  için stilize edilmiş resimler sunan ücretsiz bir fotoğraf kaynağıdır. Görseller temalar halinde ayrılmış ve istediğinizi kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

raumrot ücretsiz fotoğraflar

raumrot ücretsiz fotoğraflar

2. Picjumbo

Picjumbo’da hem ticari hem de kişisel kullanım ücretsiz fotoğraf sunuyor.  Güzel yanlarından biri etiketlere göre fotoğrafları arayabilirsiniz. Kategorize edilmiş olan bu fotoğrafları bulmak ve kullanmak çok kolay.

picjumbo köpek fotoğrafı

picjumbo köpek fotoğrafı

3. The Pattern Library

Bu web site ücretsiz fotoğraflar yerine, tasarımcılar tarafından paylaşılan desenli fotoğrafları sunuyor. Hoşunuza gidebileceğini düşündüğüm desenler çok fazla…

pattern_library

4.Pexels
Pexels sadece ücretsiz fotoğraflar yerine videolar da sunuyor. Bu videoları istediğiniz gibi düzenleyebilir hem kişisel hem de ticari işleriniz için kullanabilirsiniz.

pexel ücretsiz fotoğraf

pexel ücretsiz fotoğraf

Raşit Doğan

Dijital Pazarlama üzerine yazar konuşur. Markaların sosyal medya hesaplarını yönetir,tavsiye verir. Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın