Sabancı Üniversitesi SUCOOL Ön Kuluçka Merkezi

Sabancı Üniversitesi SUCOOL Ön Kuluçka Merkezi

SUCOOL’u duydun mu? Bence gözatmanda fayda var.

http://sucool.sabanciuniv.edu

SUCool; katma değer yaratan, teknoloji-arge-inovasyon bazlı, gerçek bir ihtiyacı karşılayan girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için destek veren bir ön kuluçka merkezidir. SUCool ön kuluçka merkezinin amacı; erken aşamada fikirleri destekleyerek, girişimcilerin önlerindenki zorlu yolda daha hazır ve hızlı ilerlemelerini sağlamaktır. 

2013 yazında bir ekip MIT Üniversitesi Global Founder Skills Accelerator Programı’nda 3 ay hızlandırılmış ve demo günündeki sunumlarından 14 Bin $ ödül kazanmıştır.  Yine 2013 yazında diğer bir ekip de Singapur Uluslararası Girişimcilik Yarışması’nda birinci olmuştur.   

2014 senesinde 10 proje desteklenmek için seçilmiş, 2014 Haziran’ında 5 girişimci 2 haftalık Silikon Vadisi turunda dünyanın en iyi hızlandırıcı, girişimci ve yatırımcılarıyla tanışmış ve bir demo dayde projelerini anlatmışlardır. Girişimcilerden birisi Silikon Vadisi Turu aracılığıyla tanıştığı bir yatırımcıdan yatırım almıştır.  Desteklenen diğer bir girişimci bir melek yatırımcı ve Inovent’ten yatırım almıştır. Desteklenen 10 projeden 5’i firmalaşmış, yatırım alan 2’si dışında 3’ü yatırım arayışlarına devam etmektedir.   

SUCOOL’un avantajları nelerdir?

– Erken aşamada destek
– Kapsamlı eğitim
– Derin mentörlük
– Etkili iş geliştirme
– Global erişim

 

Başvurmak için http://sucool.sabanciuniv.edu ‘yu ziyaret edebilir veya sucool@sabanciuniv.edu ‘ya mail atabilirsin.

Umarım faydalı olmuştur.

Raşit Doğan

Dijital Pazarlama üzerine yazar konuşur. Markaların sosyal medya hesaplarını yönetir,tavsiye verir. Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın